Güvenli şeyler küçük kalıplarda geliyor… 
AD37S serisi enkoderler SIL2 servomotorlarınız için üretildi. 

Güvenlik, herzaman aklımızın bir köşesinde yer edinen önemli bir ayrıntı… Bilhassa servomotorlu sistemler ile çalışan hareketli düzenekler, çalışanların kişisel güvenliği için tehlikeli olabilmektedir.Müşteriler, bu güvenliği sağlayabilmek için güvenliği ve inanılırlığı belgelenmiş olan ürünleri, giderek daha fazla talep etmektedirler. SIL güvenlik standartları ile bu güvenlik seviyeleri bağımsız olarak ölçülendirilebilmektedir.Bu bahsedilelen uygulamalar için, Hengstler’in Safety4Wire® arayüzü kullanılarak üretilmiş AD37S mutlak enkoder’i yaratıldı.

Hengstler Safety4Wire® arayüzü, özellikle servomotorlu kontrol sistemlerinde yüksek seviyelerde güvenlik fonksiyonlarını sağlayabilmek için diyazn edilmiştir. Arayüz protokolü, IEC 61508,Cat. 3 PLd per EN ISO 13849 şartlarına göre gereken SIL 3 gereksinimini karşılamaktadır, ayrıca enkoderin kendisi ve kontrol ünitesindeki IP çekildeği de SIL 2 gereksinimlerini karşılamaktadır. AD37S serisi, +105°C çalışma sıcaklığı, 12.000 rpm maksimum hız ve 28 mm montaj derinliği ile sınıfındaki en kompakt mutlak enkoderdir! AD37S, enkoder sıcaklığının ölçümü ve motordan gelen sıcak havanın ölçümünü yapabilecek iki sensörü bünyesinde barındırmaktadır ve bu gelen bilgiler doğrudan enkodere iletilmektedir. AD37S, dahili bir “Elektronik Teknik Doküman” a sahip olup enkoder ve motora ait bütün verileri burada saklı tutar. Bunları ne zaman kullancağınza kara vermek ise sadece sizin insiyatifinizdedir.

Güvenlik. Fonksiyonel güvenliğe ihtiyacınızın olduğu her anda, Hengstler AD37S serisi, Safety4Wire® arayüzü ile yanınızda!

Yardımcı Olabilir miyiz?

Endüstriyel otomasyon alanında ürün ve hizmetler hakkında bizimle Tuzla ofisinde görüşmeye gelin veya online bir iş teklifinde bulunun.