Bazen mutlak enkoder talepleri, montaj zorluğu mevcut yerler için de ihtiyaç olabilmektedir. Bunların arasında, ex-proof enkoder kullanılması gereken tehlikeli ortamlar da mevcuttur. Bu ortamlar, offshore çalışma koşullarında olan sert ortamlar, 100Gs üzerinde devasa şok değerlerinin olduğu ortamlar veya yüzlerce newtonluk şaft yükünün olduğu ortamlar şeklinde sıralanabilir. Ancak en fazla talep gören enkoder, tüm bu ortamlara ve ihtiyaçlara tek bir ürün ile cevap verebilecek olanıdır ve bu cevabı Hengstler’in AX65 serisi mutlak enkoderi verebilmektedir.

Ex-proof sertifikalı ürün, marine uygulamalarda kullanılabilecek kalitede paslanmaz çelik gövdeye sahip olup, 200Gs şok ve 300N’luk şaft yüküne karşı dayanıklıdır. Sınıfındaki en kompakt ürün olan AX65 modeli, 59mm’lik çapı ile diğer enkoderlerin monte edilemeyeceği yerlerde rahatça kullanılabilmektedir. Ex-proof sertifikası, offshore petrol platformları, maden ocakları ve kimyasal uygulamaların olduğu alanlarda, paslanmaz çelik kalitesi ile birlikte ürünü ideal kılmaktadır. Şaft dayanımı, demeraj veya ilk çalışmadaki kalkış akımlarından kaynaklı anlık şokları engellemek için kullanılan cihazlara gerek duymaz ve bu da müşteri için ekstra bir maliyeti daha ortadan kaldırmaktadır. AX65, esnek yapısı ve hızlı-bağla terminal sistemi sayesinde hızlı ve kolay bir şekilde monte edilebilir. AX65 modeli, SSI veya CANopen arayüzleri için kullanılabilir modellere sahip olup, CANopen arayüzlü modeli, halka ağlara da entegre edilebilir.
Yukarıda belirttiğimiz türde uygulamalarınız mevcut olduğunda, Hengstler AX65 modeli ile yanınızdayız… O çetin bir enkoder.

• Gaz, toz ve maden uygulamaları için ATEX sertifikası
• 300 N yatay ve düşey şaft yükü dayanımı
• Yüksek şok ve vibrasyon dayanımı: 200 g şok; 30 g vibrasyon
• Sınıfındaki en kompakt dizayn: 70 mm montaj derinliği; 59 mm çap
• Kablo bağlantısı için kelepçeli terminal girişler.
• Kolay ve hızlı bağlantı imkanı
• IP66/ IP67 koruma sınıfı
• Yüksek korozyon dayanımı: yüksek kaliteli paslanmaz çelik gövde (1.4404)

Uygulamalar: Vinç uygulamaları, emaye üretim hatları, petrokimya, şişeleme makinaları, mikserler, silo uygulamaları, haddehaneler, delme ekipmanları…

Yardımcı Olabilir miyiz?

Endüstriyel otomasyon alanında ürün ve hizmetler hakkında bizimle Tuzla ofisinde görüşmeye gelin veya online bir iş teklifinde bulunun.